Doktora tezi hazırlama işi, lisans ya da ön lisans olarak ön plana çıkarılan işlerden ziyade çok daha farklı ve detaylı bir iştir. Tez merkezi ailesi ile sizler için hazırladığımız bu çalışmaların arasında, doktora tezi hazırlama konusu da bulunuyor. Doktora konusunda pek çok çalışma yapılıyor. Aslında bakarsanız, ileri düzey araştırma becerisini geliştiren bir çalışma bu çalışma. Çünkü süreç olarak, problemler doğrultusunda çok daha detaylı bir analiz gerekiyor diyebiliriz. Planlama süreçleri, geliştirme süreçleri, uygulama süreçleri ve değerlendirme ile izleme süreçleri gibi çeşitli süreçler bulunuyor. Uzun süredir çözümlenememiş sorunlar için, hiç deneyimlenmemiş farklı yollar dahi bulabilir ve bunları orijinal çözümler için kullanabilirsiniz. İşte doktora tezi tam olarak bu konularda bir hizmet gerektiriyor. İsterseniz madde madde sıralayalım.

  • Doktora tezi konusunda, uzun süredir çözülmeyen ya da hiç değinilmeyen konular çıkar ön plana.
  • Alanda uygulaması yapılmış ya da yapılmamış bir durumun ya da teorinin, uygulaması yapılır ve bu da geçerlilik konusunda bir test ister, doktora tezinde bu testler de sonuçlandırılmış olur,
  • Herkes tarafından kabul görmüş olan bir teorinin de zayıflığını ölçebilir, keşfedebilir ve tekrar bir saha araştırması yapabilirsiniz.
  • Ölçme ve değerlendirme araştırmalarını iyice geliştirmeniz gerekebilir bu süreç zarfında.
  • Duruma göre çok daha özel ve farklı bir keşifte bulunmanız gerekebilir,
  • Yeni ölçme araçlar geliştirebilirsiniz ve bunları da ölçülebilir bir noktada anlatabilirsiniz,
  • Yeni bir alanın yaratılmasında ya da açılmasında öncülük edebilirsiniz,
  • Gerçek anlamda araştırma yapmayı öğrenmeniz gerekebilir, ki bu da sizin için önem arz edecektir

Sağlıklı bir tez için gerekli olan en büyük ve ana konular bunlardır. Tez merkezi ailesi olarak sizin için doktora tezi hazırlama konusunda etkili bir çalışma sunabilir ve bunlar için ön plana çıkarılan pek çok dokunuşu da karşınıza çıkarabiliriz. Tez konusunda karar verme aşamanızdan tutun da, sürece yönelik etkili bir planlama konusunu karşınıza çıkarıncaya kadar, birbirinden farklı her aşama için çalışma yapabiliriz. Zaman kaybetmeyin ve size dair ürettiğimiz, sizin için ön plana çıkardığımız bütün seçenekleri incelemeye başlayın. Tek yapmanız gereken, ihtiyaçlarınız doğrultusunda bizlere ulaşmanız olacaktır.

No Comment

Comments are closed.