İntihal oranı bütün tezler için en önemli unsurlardan biridir. Tezinizde ne kadar alıntı cümle olduğunu gösteren bu oran danışmanların sizin ne kadar özgün bir tez hazırladığınızı görmesi için test edilir. İntihal oranı bulunurken de en kapsamlı program olan turnitin programı kullanılır. Bu programda milyonlarca sayfa içerik, milyonlarca tez ve makale bulunmaktadır. Bu kaynaklar ile sizin tezini karşılaştırılır ve alıntı cümleleriniz bulunur. Program sadece alıntı cümlelerinizi bulmakla yetinmeyerek alıntıları hangi kaynaklardan yaptığınızda tespit edilir. İntihal oranı ise belirli bir oranı geçtikten sonra danışmanlar tarafından özgün bir tez olarak algılanmaz. İntihal sorunlarınız çözmek içinse Kayseri tez hocaları hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sivas tez hocaları sizin yazmış olduğunuz tezlerin intihal oranlarını test edecektir. Bu test yapılırken de bütün üniversitelerin kullandığı turnitin programı kullanılmaktadır. Turnitin programı lisanslı bir şekilde kullanılmakta ve üniversitelerin aldığı raporun aynısı alınmaktadır. Bu imkan ise sizin tezinizi teslim etmeden önce intihal oranınızı bilmenize yaramaktadır. Eğer intihal oranınız yüksek çıkmışsa veya düşük çıktığı halde bu oranın sıfır olmasını istiyorsanız tezinizde revize yapmanız gerekecektir. Sizlere sunulan raporda intihalin nerelerde yapıldığı tespit edilecek ve bu verilerin kaynakları da listelenecektir. Bu bilgiler doğrultusunda revize işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak tezin bütünlüğünü bozmaktan korkuyorsanız bu konuda uzman kişilerden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde intihal oranınız sıfıra indirilebilir.

İntihal oranını sıfıra indirmek için Adana tez hocaları hizmetlerinden yararlanmanız yeterlidir. Sizlere verilen hizmette raporlarda çıkan intihal cümleleri tekrardan araştırılmakta ve bu alanlardaki bilgiler aynı fikri verecek şekilde değiştirilmektedir. Yapılan bu revizeler çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi taktide tezin ana fikri bozulabilir ve bu da tezinizin kalitesini yüksek derecede düşürebilir. İntihal oranını düşürme amacı ile tezinizin zarar görmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle profesyonel kişilerden danışmanlık hizmeti almalı ve bu konuda en iyi şekilde değişikliklerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Konusunda uzman kadrolarımız bu konularda sizlere en iyi hizmeti vererek tezlerinizin intihal oranını sıfıra indirdiği gibi değiştirilen bölgelerde herhangi bir fikir değişmesinin de önüne geçmektedir.

No Comment

Comments are closed.