Tez; akademik kariyer içinde önemli bir role sahip olan; öğrencilere araştırma, yeni fikirler üretme, sorgulama becerilerini kazandıran ya da bu yeteneklerini geliştiren projedir. Tez projeleri uzun süren ve kapsamlı çalışmaları içermektedir. Organizasyon yeteneğini üst noktada kullanmayı gerektiren “tez yazma dönemi “ zaman zaman öğrencileri oldukça zorlayabilir. Tez yazarken değerlendirilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi yeterli ve doğru kaynak seçimidir. Yazılı-yazısız, sözlü, işitsel ya da görsel, basılmış ya da yayınlanmamış o kadar çok kaynak vardır ki gerçek anlamda profesyonel ve başarılı bir tez yazmak için projenin konusuyla alakalı olan tüm yerli-yabancı kaynakların gözden geçirilip araştırılmaları gerekmektedir. Ayrıca kopya ya da özgün olmayan tezler artık günümüzde kolaylıkla tespit edilebildiği için öğrencilerin bu süreci olumlu bitirmeleri adına özgün olmaya çok büyük önem vermeleri gerekmektedir. Doğru ve etkili bir tez projesinin başlangıcını ise iyi bir içerik ve taslak oluşturmaktadır. Bu ikisi adeta bir tez projesinin yol haritasıdırlar. Hepsinden önce aslında öğrencinin kendi ilgi alanı içine giren ve merakını cezbeden bir tez konusunu seçmiş olması gelmektedir. Tüm bu süreçlerde okuldaki tez danışmanları öğrencilere yeterli desteği sağlamakta zorlanabilirler. Zaten zorlu ve karmaşık olan bir proje dönemi üstüne tez danışmanının ilgisizliği ya da yeterli desteği verememesi gibi bir durum oluştuğunda daha da problemli bir hale gelebilmektedir. Günümüzde artık gittikçe yaygınlaşan bir hizmet bu durumdaki öğrencilerin yardımına koşmaktadır; Tez Danışmanlığı!

Tez Hazırlama Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüksek lisans, lisans, doktora gibi programlarda eğitim alan öğrenciler tez yazma aşamasında önlerinde uzun bir yol ile karşılaşmaktadırlar. Tez yazma sürecinde ne yapacağını ve nasıl yapacağını bilmek çok önemlidir çünkü bunu bilmeyen kişiler tez hazırlamaya başlayamazlar ve geçen zaman durumu daha da stresli ve zorlu bir hale getirir. Birçok kişi tez yazımına son teslim tarihi yaklaştıkça başlamaktadır fakat bu aslında çok yanlış bir seçim olur; bu şekilde hazırlanan tezlerin kapsamlı olarak doğru bilgi-araştırma ve yöntemlerle yapılabilmesi düşük bir ihtimaldir. Tez sürecinde zamanı doğru kullanmak gerekir! Okulunuz nasıl bir formatta tez istiyor? Tez konunuz ne olacak? Hangi araç-gereçleri kullanacaksınız? Literatür taraması sonucunda bulduğunuz kaynakları nasıl arşivleyeceksiniz? Düzenli çalışabilmek adına nasıl bir takvim oluşturacaksınız? Tez konusu ile doğru anahtar seçimlerini nasıl yapacaksınız? Başlığınız ve alt başlıklarınız nasıl olacak? Bunlar gibi daha birçok soruya yanıt vermeniz gerekiyor. Ayrıca genel taslağın ortaya çıkartılması, etkili giriş ve sonuç bölümlerinin nasıl hazırlanacağı ve genel kontrol gibi konular da çok önemlidir. Görüldüğü gibi tez hazırlamak gerçekten çok kapsamlı ve uzun çalışmalar isteyen bir iş. Eğer zaman sorununuz varsa ve desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bu aşamada Tez hazırlama firmaları sizin için devreye girebilir!

Profesyonel Ekibimizle Tez Hazırlama Sürecini Rahat Geçireceksiniz!

Tez hazırlama hizmeti sunan firmamız, tez yazma konusundaki sıkıntıları ve karmaşıklığı en aza indirmek için size profesyonel bir hizmet vadediyor! Alanında uzman, akademik eğitimde tecrübeli profesyonel kadromuzla ihtiyacınız olan desteği sağlıyoruz. Tez hazırlamanın her aşamasında danışmanlık hizmeti verebilmekteyiz. Hem sizinle hem okuldaki tez danışmanızla koordineli bir biçimde ilerliyor; en etkili planlamalar, araştırmalar ve taslaklarla tez projesi hazırlama sürecinizi uygun biçimde organize ediyoruz.

 

Tez Danışmanlık Hizmeti Ücretleri

Tez Hazırlama Merkezleri gittikçe yaygınlaşmakta ve profesyonel olarak çalışmalarını sürdürenler tez hazırlamak isteyen öğrencilere büyük katkı sağlamaktadırlar. Firmamızdan uygun fiyatlarla üst düzey kalitede” tez danışmanlık hizmeti” almanız mümkündür. Hizmetler çalışmaların seviyesine, süresine, durumuna, kapsamına vb. kriterlere göre projeye özel olarak belirlenir.

No Comment

Comments are closed.