Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tez hazırlama süreçleri genellikle yoğun ve problemli olabilmektedir. Özellikle de tez yazma konusunda deneyimli olmayan kişiler için ne yapılacağını bilmeden, rastgele ilerlemek “tez hazırlamayı” içinden çıkılmaz bir duruma getirebilir. Böyle durumlarda okuldaki tez danışman hocasının konuya kişisel yaklaşımı, öğrencilerle ilgilenme düzeyi de tez sürecinde büyük bir rol oynar. Tez hazırlamak, temelde herhangi bir konuda bir düşünceyi ya da fikri bunları destekleyecek kanıtlarla ve kaynaklarla beraber öne sürmeyi içerir. Tezde öne sürülen düşüncelerin yeni/özgün olması ve bu bakımdan bilime katkıda bulunup yeni bir bakış açısı yaratabilmesi çok önemlidir. Tez konusunun seçiminden içeriğinin oluşturulmasına, kaynakçalarının hazırlanmasından, verilerin bulunmasına ve taslağın yaratılmasına kadar pek çok ayrı bölümün çok iyi bir şekilde planlanması gerekmektedir. Günümüzün yoğun iş ve çalışma saatlerini de dikkate alırsak birçok kişi vakit sıkıntısından şikayetçidir. Deneyimsizlik ve vakit sorunlarının yanında, karışık ve yoğun bir süreçle dikkatli bir biçimde ilgilenme gerekliliği artık kişileri bu problemlerini hafifletebilecek profesyonel tez hizmetleri veren şirketlere yöneltmektedir. Tez Hazırlama Merkezleri özellikle alanında uzman profesyonel ekiplerle beraber çalışıyorlarsa tez hazırlama süreçlerinde danışanlara çok etkili ve çözüm odaklı bir hizmet sunabilmektedirler.

Tez Projeleri Nasıl Hazırlanır?

Tez danışmanlığı hizmeti veren firmamız, öncelikle danışanın tez konusunu, alanını, çalışmanın seviyesini, okulunu tüm detaylarıyla beraber inceler. Öncelikli işlerden bir tanesi tezin içeriğinin yani out-line kısmının hazırlanması ve danışman hocaya onaylatılmasıdır. En çok emek isteyen alanların belki de başında literatür taraması gelmektedir. Tezinizin konusuyla alakalı olan yazılı ya da yazısız, görsel-işitsel vb. tüm kaynaklarda tek tek araştırma yapılmalıdır. Kaynak oluşturmak bir tez projesinin en önemli aşamalarından bir tanesi olarak değerlendirilmelidir. Tez danışmanlık hizmetleri özetle tezin taslağının yaratılması, içindekiler ile ilgili doküman hizmetinin verilmesi, tez konusunun seçimi, öneri formu, araştırma raporu ve revize (redaksiyon) başlıklarını içermektedir. Ayrıca kesinlikle tez projenizin özgün olması gerekir! Aksi durumda tezinizin kabul edilmeme ve ceza alma durumu söz konusu olabilmektedir. Bu özgünlüğün sağlanması adına da firmamız gereken her türlü önlemi almakta ve çalışmalarını bu doğrultuda ilerletmektedir.

Tez Danışmanlığı Firmamıza Başvuru Süreci

Tez Hizmeti almak isteyen danışanlarımız öncelikle sitemizdeki formu doldurup iletişim hattından bize ulaşabilmektedirler. Bu formda istenen bilgiler ve detaylar tam olarak verilmelidir. Tez konusu ile ilgili hangi hoca uzmansa o kişi proje için görevlendirilir. Bize iletilen siparişin genel bir değerlendirilmesi yapıldıktan ve varsa eksiklikler belirlenip gereken bilgiler sağlandıktan sonra siparişin onaylanma sürecine geçilir. Hocalar tarafından çalışma detayları, teslim süresi ve beklenen kriterler göz önüne alınarak yapılan değerlendirme sonucunda tez hazırlama fiyatları danışana bildirilir. Karşılıklı onay süreci tamamlandığında ilk iş olarak uzman kadromuz tarafından birkaç gün içinde tez projesinin içeriğini oluşturulur. Bu içerik kısmı yaratılırken yerli-yabancı birçok kaynaktan araştırmalar yapılır. Out-line denilen bu bölüm hem danışanlar hem de tez danışman hocaları tarafından değerlendirilir. Gerekirse istenen değişiklikler yapılır ve onaylandığı anda içerikte yer alan tez bölümleri üzerine hazırlıklar başlar.

 

Tez Hizmetleriyle Büyük Kolaylık!

Tez Hizmeti insanların çoğunun yoğun bir yaşam içinde oldukları ve uzun saatler boyunca çalıştıkları da dikkate alınırsa oldukça faydalı ve kolaylık sağlayan bir hizmettir. Ayrıca etkili ve doğru bir planlama/araştırma süreci başarının ön koşuludur; bu işi hiç vakit kaybetmeden bu alanda uzmanlaşmış ve tecrübeli ekibimizle beraber yürütebilir; tez hazırlamanın karmaşıklığından ve zorluğundan kendinizi kurtarabilirsiniz. Tez Projesinin her aşamasında bizden danışmanlık hizmeti almanız mümkündür.

No Comment

Comments are closed.