Eğitim hayatında unvan kazanmak için farklı birçok tez türü karşımıza çıkmaktadır. Bu tezlerden en çok duyulan ise yüksek lisans ve doktora tezleridir. İki tezde alanlarında oldukça ciddi ve derin araştırmalar gerektirmekte ve zor bir süreç ile yazılmaktadır. Ancak iki tezi de birbirinden ayıran bazı noktaları vardır. Yüksek lisans tezleri eğitim hayatı sonrasında verilen ve bir nevi bitirme projesi görevi gören bir tez çeşididir. Kendini ifade edebilme ve araştırma gücünü ortaya koyabilme yetilerinin gelişmesi için yazılır ve tezin kabul edilmesi sonrasında diploma alınır. Bu konuda danışmanlık hizmetleri de verilmektedir. İstanbul tez hocaları tez yazmak isteyen kişilere ilgili konularda yardım ederek tezlerini hazırlamalarını sağlamaktadır.

Bir diğer yandan doktora tezi ise yüksek lisans tezinden daha farklı özelliklere sahiptir. Doktora tezi üniversitelerde unvan kazanmak, doçent veya profesör olmak için verilmesi gereken bir tezdir. Yüksek lisans tezine göre bir ödev niteliği değil tam bir araştırma niteliği taşır. Yüksek lisans tezlerinde eğitim alanı ile ilgili bir konu incelenirken doktorada bilime katkısı olan, bundan önce kimsenin çözüm bulamadığı alanları inceler ve en önemlisi çözümünü bulur. Buradan anlaşıldığı gibi doktora tezi yüksek lisans tezinden daha zordur. Bu konuda da hizmet almak ve danışmanlık sayesinde doktora tezinin kaliteli bir şekilde yazılmasını sağlamak için Ankara tez hocaları hizmetlerinden faydalanabilir.

Yüksek lisans tezleri genel olarak elli ila yüz sayfadan oluşmasına karşı doktora tezlerinde bu rakam iki yüz veya üç yüz sayfalara çıkmaktadır. Bu kadar uzun soluklu bir araştırmanın yapılması ve bunun en iyi şekilde yazıya dökülmesi büyük tecrübe isteyen bir çalışmadır. Tezlerinizin yazımında sizlere profesyonel hizmet sunabilecek İzmir tez hocaları, akademik kariyeriniz için çok önemli olan tez yazım işlemlerinde sizlere en iyi sonucu sunacaktır. Yıllardır bu alanda yazdığımız tezler ile edindiğimiz engin tecrübeyi sizlerle paylaşarak sizin de bu imkanlardan yararlanmanız sağlanmaktadır. Sorunsuz hizmet almak, her zaman ulaşılabilir bir hocaya sahip olmak ve en önemlisi kaliteli bir teze sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

No Comment

Comments are closed.