Tez hazırlama nedir? Tez hazırlama projeleri bilimsel olarak yeni görüşlerin ve araştırmaların ortaya çıkmasının hedeflendiği, öğrencilerin bulundukları programdan mezun olmalarını sağlayan çalışmalardır. Tez hazırlama süreci çok kapsamlıdır ve mutlaka yeterli sayıda kaynak elde edilmelidir. Ayrıca tez hazırlamak uzun süreye yayılmalıdır; planlama ve organizasyon becerisi gerektirmektedir. Lisans, yüksek lisans ya da doktora programında olan öğrencilerin tez hazırlama sürecine yoğun bir şekilde odaklanmaları ve vakit ayırmaları şarttır ama her zaman bu mümkün olmayabilir. Öğrenciler uzun saatler çalışıyor olabilirler ya da okullarının son yılında tezle fazla uğraşmak istemedikleri için durumdan sıkıntı duyabilirler. Ayrıca tez projeleri ilk kez tez hazırlayacak olan deneyimsiz öğrenciler için genellikle çok karmaşık ve sıkıcı bir süreç haline gelebilmektedir.

Tez Hazırlama Aşamaları Nelerdir?

Tez hazırlama aşamaları:

  • Öncelikle konu dikkatli bir şekilde seçilmelidir; bu sürecin aceleye gelmemesi önemlidir
  • Taslak hazırlanması ve araştırma metodunun seçilmesi-Taslakta çalışma konusu, araştırma metodu, içindekiler ve geçici kaynakça bölümleri bulunmalıdır.
  • Geçici Kaynakçanın yazılma aşaması; tez çalışmaları için kaynak taramaları oldukça kapsamlı ve yorucudur. Yerli-yabancı her türlü kaynak 1-2 hafta boyunca taranır ve sonunda geçici kaynakça oluşturulur.
  • Tez Yazma aşaması; taslak oluşturulduktan sonra üniversitedeki tez hocalarına onaya gönderilir. Taslak onaylanırsa direkt olarak proje yazma aşamasına geçilebilir.
  • Format uyarlaması; her okuldaki tez yazım formatı farklıdır. Tez yazım süreci tamamlandıktan sonra formata göre son düzenlemeler yapılır.
  • Tez çalışmaların ciltlenmesi

Bu aşamaların her biri yoğun bilgi ve kaynak araştırması gerektirmektedir. Sürenin doğru bir şekilde kullanılması ve en etkili biçimde planlama yapmak başarılı bir tez çalışması için olmazsa olmaz kriterlerdendir.

Tez Danışmanlık Şirketimiz ile Proje Hazırlamada Büyük Kolaylık!

Tez Danışmanlık şirketimiz ile tez projelerinizde sizleri en iyi şekilde destekliyor; tezinizi profesyonel bir kadro aracılığıyla hazırlayıp akademik programınızı gönül rahatlığı ile bitirmenize yardımcı oluyoruz. Tez yazım merkezimizde alanında uzman, akademik kariyer tecrübeleri bulunan profesyonel bir kadro hizmet vermektedir. Tez hazırlanma sürecinde özellikle tezin doğru seçilmesi, içerik ve taslağının oluşturulması, literatürün taranması ve yerli-yabancı yazılı yazısız her türlü kaynağın gözden geçirilmesi, kaynakçaların hazırlanması fazlaca zaman alan, zorlu aşamalar olarak değerlendirilmektedir. Bu aşamalar firmamız tarafından en doğru yöntemler ile profesyonelce hazırlandıktan sonra tez yazım kadromuz tarafından tezinizin yazılmasına başlanacaktır. Son aşamada ise okulunuzun yazım kılavuzunu sizden talep ediyor ve tezin düzeltmelerini bu formata uygun olarak yapıyoruz. Sizin yoğun olarak uğraşmanız gereken tüm bu karışık süreçleri, oldukça güvenilir ve profesyonel bir biçimde aşıyoruz. Böylece üstünüzden büyük bir yük kalkmış olurken, akademik programınızı profesyonel ve başarılı bir biçimde tamamlamış olmanın keyfini sürebiliyorsunuz.

 

Tez Stresi Bitiyor!

Tez stresi birçok öğrenciyi bezdirse de artık bu duruma uygun çözümler getirebilen ve kişileri tez stresinden kurtaran Tez Danışmanlık Şirketleri gittikçe daha çok tanınmakta ve bu süreçte tercih edilmektedir.  Firmamız da önde gelen tez danışmanlık şirketlerinden biri olarak bu alandaki çalışmaların ciddiyet gerektirdiğini farkında, son derece usta ve profesyonel hazırlıklarıyla dikkat çekmektedir. Zamansızlık sorunu ya da ne yapacağını bilememe, doğru zaman yönetimi yapamama veya yeterli kaynağa ulaşamama gibi riskler bizimle birlikte sorun olmaktan çıkacaktır. Teziniz hem çok iyi hem de zahmetsiz olabilmektedir. Ayrıca teslim tarihleri göz önünde tutularak çok titiz bir tez planı yaratılır ve her süreçte yapılanlar özenle gözden geçirilir. Genellikle son teslim tarihlerinden daha önce bitirilmektedir. Siz de tez yazım merkezimizden bu hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

No Comment

Comments are closed.