Yüksek Lisans yapan öğrencilerin derslerini verdikten sonra okudukları programdan mezun olabilmeleri için tez projesi sunmaları gerekmektedir. Yüksek lisans tezlerinde çalışma konusunda bulunan kaynaklar nasıl kullanılmalıdır? Özgün çalışmalar nasıl yapılır? Projenin aşamaları nasıl planlanır? Teslim tarihine göre zaman en verimli biçimde nasıl kullanılır? Gibi birçok sorunun yanıtını bulmak ve bunları uygulamaya dökmek bazen kolay gibi görülse de oldukça zorlu bir süreci kapsar. Öğrencilerin çoğu bu dönemde bu kadar yoğun bir vakti tez projesine vermekte zorluk çekebilmektedirler. Ayrıca lisans programını tamamlayan yüksek lisans öğrencileri daha önce tez hazırlamamış olabilecekleri için bu konudaki deneyimsizlikleri de onlara zorluk yaşatabilmektedir. Tez projelerinde yeterli bilgi ve kaynağın bulunması çok önemlidir.  Kaynak ve veri eksikliği tezin onaylanması sürecinde büyük bir eksi olarak değerlendirilecektir. Yapılan tüm çalışmaların boşa gitme olasılığı vardır. Bu karışık ve zahmetli geçecek olan dönemde neyi nasıl yapacağını bilmeyen ya da bu konuya hakim olmayan öğrenciler üstüne bir de vakit sorunu yaşayıp okuldaki tez hocalarından da yeterli desteği alamıyorlarsa tez hazırlama firmaları tarafından verilen profesyonel hizmetten yararlanabilmektedirler.

Yüksek Lisans Tezi Nasıl Hazırlanır?

Yüksek Lisans Tezi Hazırlama öncelikle konunun seçilmesinden itibaren başlamaktadır; bunu da sürecin içine eklememizin nedeni konu seçiminin de büyük bir özenle yapılması gerektiği içindir. Bir tezde bulunması gereken ana bölümler şunlardır:

 • Tez iç kapağı
 • Hoca ve jüri isimlerinin olduğu onay sayfası
 • Türkçe ve İngilizce olarak abstract yani öz bölümü
 • Önsöz sayfası
 • İçindekiler bölümü
 • Resim, tablo, grafik, sembol vb. listesi
 • Tezdeki kısaltmaların listesi

Metin ise şu bölümleri içermelidir:

 • Giriş Bölümü
 • Bulguların yazıldığı, yorumlandığı bölümler
 • Sonuç Bölümü
 • Kaynakça-Bibliyografya
 • Ekler Bölümü

Proje bitiminde tezin ciltlenmesi gerekir. Bir tezi yazarken özellikle fazla abartılı cümlelerden uzak durmak konunun anlaşılması adına önemlidir. Görüşler özgün biçimde anlatılmalı ve iyi bir şekilde yorumlanmalıdır. İçerikte bütünlük sağlanmalıdır. Savunulan görüşü çürütebilecek hiçbir şeye yer verilmemelidir. Dipnot bilgilerini arka arkaya kullanmamak da çalışmanın daha kaliteli görünmesini sağlar. Tez projeleri çok ayrıntılı çalışmalar olduğundan teslim tarihinden önce doğru zamanda hazırlıklara başlamak çok önemlidir.

 

Yüksek Lisans Tezinizi Güvenilir Ellere Teslim Edebilirsiniz!

Yüksek lisans bitirme tezi için tez danışmanlık hizmetleri firmamızdan destek alınabilmektedir. Yüksek lisans tezleri, alanında uzmanlaşmış akademisyenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Tez için danışmanlık merkezimizden rehberlik hizmeti alabileceğiniz gibi tez yazım merkezimize sipariş vererek projenizi profesyonel ve güvenilir bir kadroya teslim edebilirsiniz. Sipariş formunda çalışmanızla ilgili istenen tüm bilgileri detaylı biçimde girmelisiniz; projenin siparişini alan şirketimiz çalışma kadrosuyla beraber gerekli olan değerlendirmeleri ve ön araştırmayı yapıp size bir rapor sunacaktır. Karşılıklı olarak anlaşma sağlanırsa artık tez projeniz için profesyonel hizmet almaya başlayabilirsiniz. Normalde sürecin işleyişi firmamızın tezinizin taslağını hızlı biçimde hazırlayıp, tez hocanıza teslim etmeniz için size vermesiyle başlar. Tez danışmanı taslağı onaylarsa, projenin yazımı ve diğer detayları teslim tarihinden önce tamamlanır. Okulunuzun tez yazım kılavuzuna uygun bir şekilde formatladığımız projeniz oldukça profesyonel bir içeriğe ve görünüme sahip olacaktır.

Uygun Fiyatlarla Başarılı Tez Projeleri!

Tez merkezleri güvenilir oldukları ve profesyonelliğe uygun olarak çalıştıkları zaman tez projesinin zorluklarıyla boğuşmak durumunda olan öğrencilere büyük katkılar sağlamaktadır. Güvenilirlik özellikle projenin; alanında uzmanlaşmış akademisyenler tarafından hazırlanması ve gizlilik doğrultusunda tamamlanmasını içermektedir.  Ayrıca böyle kapsamlı ve zorlu bir çalışmayı şirketimiz oldukça uygun fiyatlarla öğrencilere sunmaktadır. Siz de tez hazırlamanın sıkıntısından kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

No Comment

Comments are closed.